Przejdź do treści
Strona główna » Ślub kościelny i wesele na plaży – czy to w ogóle możliwe?

Ślub kościelny i wesele na plaży – czy to w ogóle możliwe?

Ślub i wesele na plaży - Jagoda Miko Wedding Planner

Oświadczyny to nie tylko przypieczętowanie miłości i chwila, w której decydujemy się na założenie rodziny, ale i czas wielkich przygotowań ślubnych. Pierwszą decyzją, jaką muszą podjąć narzeczeni to wybór daty oraz miejsca ślubu. W naszym kraju w dalszym ciągu najpopularniejsze są śluby zawierane w kościele. Jednak co zrobić, gdy z jakichś powodów miejsce to nie przemawia do nas lub odwiedzamy je tylko z uwagi na rodzinną tradycję, a zawarcie związku małżeńskiego w USC nie odpowiada nam formułą i sprawia, że czujemy niedosyt? Czy pozostają nam do wyboru jeszcze jakieś opcje?

Ślub i wesele na plaży Gdańsk

ŚLUB Z URZĘDNIKIEM na plaży

Ślub na pięknej, piaszczystej plaży to coś, co znamy z wielu filmów i powieści romantycznych. Dla wielu osób ślub na plaży jest synonimem romantyzmu i rozmachu, który pozostawi po sobie niezwykłe wspomnienia i zdjęcia jak z magazynu mody ślubnej. Ślub i wesele w tym stylu to bezsprzecznie ciekawa opcja. Nie musi być to nawet brzeg morza, a czysta plaża nad jednym z pobliskich jezior.

Decydując się na ślub z urzędnikiem na plaży musimy pamiętać o złożeniu odpowiednich wniosków z prośbą o udzielenie takiego ślubu do Urzędu Stanu Cywilnego. Musimy przy tym zapewnić to, by miejsce przez nas wybrane spełniało warunki bezpieczeństwa oraz pozwalało na zachowanie należytej powagi sytuacji. Warto zastanowić się przy tym nad podjęciem współpracy z Wedding Plannerem, który zadba o to, by odpowiednio przygotować całą aranżację, tak by nie zabrakło, chociażby miejsca do podpisania dokumentów, awaryjnego namiotu w razie deszczu czy oszałamiających dekoracji.

Koszt ślubu w plenerze i w USC

Wybierając miejsce ślubu warto mieć na uwadze również cenę takiej uroczystości. W przypadku standardowego ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego kwota ta wyniesie około 100 zł. Dużo droższy będzie ślub w plenerze, za który zapłacimy już 1000 zł, w co wliczony jest już koszt dojazdu urzędnika pod wskazany adres. Jest to spory wydatek, dlatego coraz popularniejsze staje się wzięcie skromnego ślubu w USC, a następnie wybór jednej z poniższych opcji.

Wesele na plaży Gdańsk

Ślub humanistyczny i wesele na plaży

Ciekawą opcją jest wybór tzw. ślubu humanistycznego. Jest to pewnego rodzaju przysięga niemająca mocy prawnej, mogąca jednak stworzyć wyjątkowy klimat i podkreślić wyjątkowość tej chwili. Jedną z najlepszych aspektów humanistycznego ślubu jest to, że nie ma tutaj żadnych ograniczeń w wyborze miejsca. To może być lot balonem, ślub w lesie, lub ceremonia i wesele na plaży w Gdańsku jednocześnie. Istnieje tutaj również możliwość wyboru osoby, która miałaby udzielić takiego ślubu. Taki mistrz ceremonii ma za zadanie przygotować scenariusz ślubu oraz pomóc w przygotowaniu przysiąg wymienianych pomiędzy małżonkami.

Ślub z pastorem

Osoby, które wierzą w Boga, jednak nie chcą i nie mają nic wspólnego z Kościołem Katolickim, mogą zdecydować się na złożenie przysięgi w obliczu Pastora dowolnego, wybranego przez nich kościoła. Ceremonia może odbyć się w dowolnym miejscu, poprzedzając np. wesele na plaży. Podobnie jak w poprzednim wypadku, ślub taki nie ma mocy prawnej i musi być poprzedzony ceremonią w USC, jednak może stanowić niezwykłą pamiątkę i swego rodzaju duchowe przeżycie, które będzie dla nowożeńców czymś więcej, niż zwykłą obietnicą.

Ślub i wesele na plaży w Gdańsku
Tel. (+48) 720 780 622

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *